Letošní sezona 2007-08 odstartovala 20.září 2008, kdy se hráči sešli k prvnímu zápasu na zimním stadionu v Uherském Brodě. I letos zde byla sepsána smlouva, která zaručovala možnost sehrání 29.zápasů. Až na jeden, který byl z vážných důvodů zrušen, jsme všechny zbývající zápasy odehráli. Tři utkání se však do konečného stavu série nezapočítávaly, protože k nim nastoupilo, málo hráčů. To je taková menší kaňka na letošní sérii, ale s tím se nedá nic dělat. Při této příležitosti musíme taky vyjádřit velkou nespokojenost s kvalitou ledu na místním stadionu a s jeho zázemím. Od roku 2004, kdy jsme začali hrávat na tomto stadionu, se prakticky nic nezlepšilo!! Spíše naopak.

Obě mužstva, jak svobodní, tak ženatí letos vstupovala do sezony s jasným cílem. Svobodní toužili potřetí v řadě zvednout na konci série nad hlavu pohár pro vítěze. Se stejným cílem ale do zápasů vstupovali i ženatí. V letní přestávce nic neponechali náhodě a v cestě za titulem se posílili dvěma kvalitními hráči. Staňa Braun a Michal Janků. To byly největší posily ženatých pro tuto sezonu. V kádru ženatých si našli svoje pevné místo a měli výrazný podíl na konečném vítězství svého mužstva v sérii. Naopak svobodní jako by usnuli na vavřínech a mysleli si, že lotos to půjde samo. Do mužstva žádná výrazná posila nepřišla, naopak několik hráčů během sezony přestalo chodit. A následky byly katastrofální. V první polovině série ještě s ženatýma drželi krok, ale  pak už úplně odpadli a jen paběrkovali. Ženatí svého soupeře v sérii jednoznačně a zaslouženě porazili a Včelarská NIKÉ je ve správných rukou. Co se týče vybavení hráčů, můžeme konečně s radostí konstatovat, že hráči pochopili, jak důležitá věc je hokejová přilba. Snad až na dva hráče všichni používají tento ochranný prvek. Celkově se vybavenost hráčů posouvá dopředu a jejich výstroj je na velmi vysoké úrovni. Možná i proto letos nebyl zaznamenán žádný větší úraz. Snad to tak bude pokračovat i nadále.

Vrcholem sezony jak už se pomalu stává tradicí, byl zájezd do některé z etraligových arén. Letos jsme měli to štěstí, že jsme si mohli zahrát v hale, která hostila v roce 2004 mistrovství světa v ledním hokeji. Tou halou je Vítkovická ČEZ ARÉNA. Hala v níž hrají svoje extraligové zápasy hokejisté Vítkovic. Tady je potřeba velice poděkovat a vyzvednout schopnosti pana Miroslava Grygara st., který díky svým kontaktům, dokázal pro nás tuto halu zajistit. Velký dík patří také dalším organizátorům celé akce Jožkovi Valentovém a Jarovi Vojáčkovém a vůbec všem, kteří se o tento skvělý zážitek nějak zasloužili. O průběhu a všem co jsme ve Vítkovicích absolvovali se dočtete v této ročence na jiném místě.

Další důležitou složkou naší činnosti jsou společenské akce pro naše hráče a funkcionáře. První taková přišla na řadu s koncem roku 2007. V době mezi vánočními svátky, jsme ve čtvrtek 28.12.2007 po skončení 13.zápasu slavnostně zakončili rok 2007. Akce probíhala ve Včelarské hospodě u Kozelků. K jídlu bylo připraveno grilované sele a nechybělo ani výborné pivo. Celá akce měla velký úspěch a po všech stránkách se povedla!!!

Dne 18.dubna 2008 už ale bylo na pořadu ukončení sezony 2007-08. Tato akce je organizačně velice náročná a tak musíme zmínit ty, kteří se o úspěch této akce zasloužili. Jsou to hlavně tradiční tahouni všech našich aktivit Pepin Valenta a Jara Vojáček. Ti si vzali kompletní organizaci na starosti. Maca Grygar připravil diplomy a celou akci obohatil o statistické údaje, které byly během akce k dispozici. Velké poděkování patří paní Vojáčková, které i letos pro všechny účastníky připravila vynikající guláš. Byl opravdu vynikající!!! Celá akce probíhala jako tradičně v kulturním domě ve Včelarech. Během programu bylo vyhlášeno několik individuálních ocenění, ať už to byl střelec roku, hvězda sezony, nováček roku, železní muži, nebo cena fair-play.(výsledky anket na jiném místě ročenky). Během akce se promítaly fotky z Vítkovic a Kuba Vojáček připravil několik videoklipů, které shrnuly naši pětiletou historii. Vrcholem celé akce bylo předání poháru Včelarské Niké vítězi letošní sérii mužstvu ženatí. Jako vítěz navíc dostali od Miroslava Kozelka ml. velmi příjemnou prémii -  Bečku piva. Pak už se všichni ponořili do velkých oslav které skončili až druhý den večer.

Na podzim byla v centru Včelar znovu zprovozněna nástěnka HC Včelary.Poděkování patří Petru Dostálovi, který se postaral o nové dvířka, bez kterých byla dosavadní nástěnka nepoužitelná. Za účasti všech hráčů ze Včelar byla nástěnka po přestřižení pásky 23.listopadu 2007, slavnostně uvedena do provozu. Ani naše internetové stránky www.hcvcelary.estranky.cz nezůstávají po zadu. Neustále se snažíme zdokonalovat jejich vzhled a obsah. S tvorbou těchto  stránek teď Macovi Grygarovém pomáhá i Tomáš Knap, který od této sezony pořizuje reportáže z jednotlivých utkání.

Miroslav GrygarNáš hokejový klub bohužel potkala i jedna bolestná událost. Dne 10.3.2008 nás navždy opustil náš člen Pan Miroslav Grygar st. Od počátku existence našeho klubu se staral o nástěnku HC a podílel se na organizaci různých akcí. Například to, že jsme mohli hrát v Čez aréně ve Vítkovicích - to byla jeho zásluha. Bohužel to byla i poslední akce, kterou s námi prožil.

Strýcu děkujeme a budeme vzpomínat !!!

 

 

Výsledky anket v sezoně 2007/08

Hvězda sezony

  1. Miroslav Grygar
  2. Bělohlávek Karel
  3. Hubáček Michal
  4. Grygar Martin
  5. Chaloupka Radim

Král střelců sezony 2007/08

  • Grygar Miroslav - 44 branek

Nováček sezony

  • Braun Stanislav

Železní muži sezony

  • Hubáček Michal
  • Vojáček Jara

Cena Miroslava Grygara za fair-play

  • Vaněk Petr - přiznání gólu, díky kterému jeho mužstvo prohrálo

Program


V současné době není na programu žádný zápas.

Tabulka základní části

Slovácká AHL 2020-21

Pořadí Tým Body
1 HC Včelary 15
2 HC Moravský Písek 12
3 HC Devils 12
4 UH Kings 12
5 HC Plameny Vnorovy 7
6 HC Horňácko 6
7 Dynamo Slovácko 6
8 HC Žraloci Mistřice 3
9 HC Mullets Veselí 1
10 HC Scorpions 0

Tabulka série HC Včelary

Série HCV 2020-21

Pořadí Tým body
1 Svobodní 3
2 Ženatí 1

Slovácká amatérská hokejová liga

Facebook