Jak už se pomalu stává tradicí i v letošní sezoně 2008-09, podnikli hráči a fanoušci našeho hokejového klubu, zájezd do některé z extraligových arén!!! Po předloňském zájezdu, do Pardubické ČEZ ARÉNY a loňské návštěvě ve Vítkovické ČEZ ARÉNĚ, si to HC VČELARY v neděli 25.1.2009 namířil směr Liberec, do nádherné TIPSPORT ARÉNY!!! Tato hala patří k nejmodernějším u nás a svoje extraligové zápasy zde hrají Liberečtí Bílý tygři. Strůjcem celé této akce a hlavním organizátorem zájezdu byl Jožka Valenta. Už několik měsíců před tím, než zrealizoval tuto akci, nosil v hlavě myšlenku, jak navázat na předešlé povedené výjezdy. Dlouho to vypadalo, že letos bychom mohli jet do Českých Budějovic, do místní Budvar arény, nakonec však padla volba na Liberec a rozhodně jsme neměli důvod litovat!! Uspořádat takový zájezd ale není nic jednoduchého. Jak sám Jožka říkal, v tomto případě to byl velký risk, protože termín zájezdu se skryl s termínem zimních dovolených a tak jsme museli postrádat asi deset hráčů, kteří by jinak určitě jeli!! I přes tuto nejistou situaci Jožka nakonec sedl k internetu a celou akci začal realizovat. S marketingovým manažerem Tipsport arény, Liborem Stejskalem vyjednal všechny potřebné náležitosti a halu pro nás zarezervoval. Risk se vyplatil!! Na zájezd se přihlásilo celkem 37 zájemců a autobus byl téměř zaplněný!! Z tohoto počtu bylo 17 hráčů a zbytek fanoušci. Dopravu zajišťovala firma Sona Částkov, pana Ondrůška, no a tradičním řidičem byl náš dobře známí Jara Bršlica z Dolního Němčí, který s námi absolvoval i předešlé dva zájezdy a na něhož je vždy stoprocentní spolehnutí!!!Společné foto v Tipsport aréně

Program zájezdu byl hodně nabitý a tak si všichni účastníci museli pořádně přivstat, protože sraz ve Včelarské hospodě u Kozelků, byl naplánovaný již na 5.30 hod. Po nezbytné tekuté snídani, kterou nám servíroval Mirek Kozelků starší a po vyřízení administrativy (placení zájezdu, atd..) se všichni hráči a fanoušci, v 6.30 hod. vydali na cestu, směr Tipsport Aréna. Cesta probíhala v úžasné atmosféře, kterou ještě vylepšili klasické české komedie (Dědictví aneb ku…, Účastníci zájezdu, Pelíšky). Nechybělo ani občerstvení. Mira Kozelek mladší, totiž věnoval na cestu sponzorský dar-pět beden piva Zubr a tak kdo chtěl, měl možnost se tímto způsobem občerstvit. A zájem byl opravdu velký, po příjezdu do Liberce už skoro žádné nezůstalo!!! Zhruba ve 12.00 hodin jsme konečně dorazili před LibereckouTipsport arénu, kde už stál zaparkovaný autobus Zlínských hokejistů, kteří tu měli večer hrát svůj extraligový zápas. Následovalo krátké prohlédnutí okolí arény a nezbytné focení před touto krásnou halou. Pak už přichází Jožka Valenta s informací, že konečně můžeme vkročit do útrob tohoto hokejového stánku.

Po pár krocích vcházíme do naší šatny, která nás okamžitě ohromí svojí velikostí. Jak se později dozvídáme od maséra Libereckých bílých tygrů Jirky Jaroše, tato šatna patří v době konání hokejového turnaje euro hockey tour mužstvu Švédska!!!! V zápětí nás čekalo další překvapení, když jsme zjistili, že ve vedlejší kabině jsou nastěhování hokejisté RI OKNA ZLÍN!!! Konečně vyrážíme na obhlídku ledové plochy. První dojmy se dají popsat jedním slovem - NÁDHERA!!! Pravý hokejový kotel, nádherně upravený led … , no prostě super!!!

Ve 13.00 vjíždíme na ledovou plochu,která svojí kvalitou spíše připomíná sklo a začíná příprava na zápas. O samotném zápase se tady nebudu nijak rozepisovat, protože si o něm můžete přečíst na jiném místě. Po jeho skončení pak zůstává ještě půlhodina, která byla vyhrazena pro naše fanoušky, kteří si také mohli v této hale zabruslit!! Hráči už ale mířili do kabiny a na chodbě již potkávali Zlínské hokejisty, kteří se začali připravovat na večerní zápas. Svoji „chvilku slávy“ si při této příležitosti užil trenér svobodných Josef Goryš Dostálek. Po skončení zápasu, v němž jeho svěřenci utrpěli debakl, mířil hodně rozzlobený do kabiny, aby jim rázně řekl, co si o jejich výkonu myslí. Neváhal a vběhl tedy do šatny. Už už se nadechoval k ráznému proslovu, když v tom uslyšel kustoda Zlínského týmu "pane, opusťte naši šatnu, tady nemáte co dělat“!! Ano, omylem vlezl do té Zlínské!!! V té naší nás po zápase opět navštívil masér Jiří Jaroš, který nám přinesl několik plakátů podepsaných od všech hráčů Liberce, několik puků a samolepek s logem Býlích Tygrů. Na oplatku od nás dostal litr slivovice, na což reagoval slovy: "Měli byste jezdit častěji"!!! Po krátké debatě jsme se rozloučili a popřáli si hodně štěstí. Při odchodu z kabiny nám hráči RI OKNA ještě rozdali několik autogramů popřáli jsme jim hodně úspěchu ve večerním zápase a poté už jsme mířili do místní restaurace.

Žízeň po tomto zápase byla obrovská. Jakmile však byla uhašena, vydali jsme se zpět do Tipsport arény, tentokrát však do hlediště. Čekal nás další vrchol dne. Extraligový zápas Liberec - Zlín. Původně jsme měli koupené lístky tak abychom byli společně s kotlem zlínských fanoušků, kteří na tento zápas přijeli. Jenže nakonec se vše vyvinulo tak, že jsme byli úplně na jiné straně než oni. Po poradě s jedním z fanoušků Jožka Valenta okamžitě po telefonu řešil situaci s Panem Stejskalem (manažer arény) a nakonec se podařili oba tábory spojit a vytvořit tak pořádný zlínský kotel!!! Celé utkání provázela fantastická atmosféra. K vidění byla skvělá světelná show, nechyběla ani Česká hymna a dva tábory skvělých fanoušků. Zvláště ti zlínští si vysloužili uznání, jak od místních fanoušků tak i od hlasatele a dokonce i ve večerním hokejovém magazínu DOHRÁNO padla zmínka o tom jak i za nepříznivého stavu 6:0 neúnavně a sportovně povzbuzovali svoje borce!!

Celkový dojem ze zápasu nám však tato prohra nemohla pokazit. Byl to zážitek!!! Nyní už nás čekala jen cesta domů. Před halou jsme se ještě rozloučili se zlínskými hráči, u našeho autobusu jsme se společně vyfotili a vydali se směr Včelary. Cestou domů došlo na rozhovory jak s trenéry obou mužstev, tak i s gólmanem ženatých Jarkem Vojáčkovým, který bylzvolen hvězdou tohoto zápasu!!! Pro většinu účastníků tím zájezd skončil a šli spát. Jen malá skupinka v zadu v autobuse neustále probírala problémy a různá témata týkající se našeho hokejového klubu!! Hodně po půlnoci jsme si cestu domů zpestřili návštěvou dálničního bistra, které se protáhlo na celou hodinu. Poté jsme ale definitivně zamířili domů a zhruba v půl páté ráno dorazil autobus před Včelarskou hospodou. Celá akce se rozhodně velmi povedla. Všichni si pochvalovali jak organizaci,tak skvělou atmosféru po celou dobu zájezdu. Velké poděkování si zaslouží hlavně Jožka Valenta, který se nebál jít do rizika a celou akci skvěle zorganizoval a navíc společně s Pavlem Dostálkem se zasloužili o to, že klubová pokladna zůstala nedotčená. Všechny náklady, které se nezaplatili ze vstupného na tento zájezd doplatili ze svého!!! Další sponzorské dary poskytli: Mira Kozelek – pět beden piva, Jara Vojáček - pět litrů vína, Grygar Mira-dva litry slivovice, Ondrůšek Martin - jeden litr slivovice a Jožka Valenta také navíc přispěl jedním litrem slivovice. Všem hrozně moc díky !!! Závěrem ještě nemůžu nezmínit textovou zprávu která přišla od manažera Liberecké arény pana Stejskala dva dny po zájezdu: "Děkuji Vám za víno, slivovici a za Vaši návštěvu"!! HV Včelary zase děkuje všem, kdo se zúčastnili tohoto zájezdu a snad příští rok znovu někam vyrazíme!!!

HC Včelary

 

Program


V současné době není na programu žádný zápas.

Tabulka základní části

Slovácká AHL 2020-21

Pořadí Tým Body
1 HC Včelary 15
2 HC Moravský Písek 12
3 HC Devils 12
4 UH Kings 12
5 HC Plameny Vnorovy 7
6 HC Horňácko 6
7 Dynamo Slovácko 6
8 HC Žraloci Mistřice 3
9 HC Mullets Veselí 1
10 HC Scorpions 0

Tabulka série HC Včelary

Série HCV 2020-21

Pořadí Tým body
1 Svobodní 3
2 Ženatí 1

Slovácká amatérská hokejová liga

Facebook